Meksykańska fala

SKN Spraw Zagranicznych SGH ma zaszczyt zaprosić Was na kolejne spotkanie w ramach Światowych Poniedziałków. Tym razem pod lupę weźmiemy wojny narkotykowe – trwające od wielu lat i pochłaniające tysiące ofiar walki między meksykańskim rządem a kartelami. Wraz z naszymi ekspertami odpowiemy na pytania o genezę tego konfliktu, jego wpływ na politykę międzynarodową, gospodarkę i bezpieczeństwo państwa oraz kształt współczesnej kultury popularnej Meksyku. Dowiemy się więcej o „Pablo Escobarze dwudziestego pierwszego wieku” czyli o niesławnym Joaquínie „El Chapo” Guzmánie, stale zajmującym wysokie miejsce na liście najbardziej wpływowych ludzi świata magazynu Forbes, do którego zatrzymania przyczynili się hollywoodzcy gwiazdorzy: aktor Sean Penn oraz reżyser Olivier Stone.
We współpracy z Wami chcemy również przedyskutować wszelkie możliwe rozwiązania tego konfliktu i znaleźć takie, które realnie mogłyby zostać wcielone w życie.

Naszym gościem specjalnym będzie dziennikarka polskiego radia oraz pisarka Sylwia Mróz, która przez kilka lat mieszkała i zbierała materiał do swojej książki w Meksyku. Skontaktuje się z nami przez połączenie internetowe. Opowie o życiu i, jak to nazywa, panującej w Meksyku narco-kulturze z którą stykała się na co dzień. Śledźcie nasze wydarzenie by poznać kolejnych znakomitych ekspertów zaproszonych do dyskusji.

Co?
Wojny narkotykowe w Meksyku

Gdzie?
Budynek G, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (al. Niepodległości 162)
Aula V (trzecie piętro)

Kiedy?
12 grudnia (poniedziałek), godz. 19:00

Partnerami wydarzenia są Portal Spraw Zagranicznych psz.pl oraz Obserwator Międzynarodowy. Warto odwiedzić!