W poniedziałek członkowie SKN Spraw Zagranicznych SGH uczestniczyli w międzynarodowej konferencji „Challenges for transatlantic relationship in the light of national security and defense” w ramach uroczystej inauguracji działalności Daniel Morgan Graduate School of National Security w Europie.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele ambasad państw europejskich, administracji rządowej, Kancelarii Prezydenta RP, jak również reprezentanci polskich uczelni wyższych i organizacji pozarządowych.

Daniel Morgan Graduate School to niekomercyjna szkoła wyższa z siedzibą w Waszyngtonie. Zlokalizowana jest niedaleko Białego Domu w samym sercu środowiska służb bezpieczeństwa z FBI, CIA, NSA, Pentagonem i Departamentem Stanu włącznie. Misją DMGS jest kształcenie i liderów do stworzenia praktycznych rozwiązań globalnych  i problemów związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa międzynarodowego oraz działań terrorystycznych.

Więcej informacji o konferencji na stronie uczelni: https://dmgs.org/news-events/inauguration-of-daniel-morgan-graduate-school-presence-in-europe-challenges-for-trans/