Mamy przyjemność przekazać wyjątkowe zaproszenie dla wszystkich sympatyków SKN Spraw Zagranicznych na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie pani Annie Kajumulo Tibaijuka, profesorowi Uniwersytetu w Dar es Salaam, Zastępcy Sekretarza Generalnego ONZ i Dyrektor Wykonawczej Programu ONZ ds. Osiedli Ludzkich (UN-HABITAT).

Anna Kajumulo Tibaijuka

Piątkowa uroczystość będzie wspaniałą okazją do spotkania z jedną z najwybitniejszych specjalistek do spraw rozwoju miast w najuboższych regionach świata. Profesor Tibaijuka od lat cieszy się międzynarodowym uznaniem jako działaczka społeczna, zaangażowana w walkę o prawa biednych, ale także broniąca przestrzegania praw kobiet i promująca zrównoważony rozwój. Na jej dorobek składają się liczne publikacje naukowe oraz sukcesy odniesione podczas niezwykle aktywnej działalności na forum organizacji i komisji międzynarodowych.

Warto dodać, że Profesor Tibaijuka jest pierwszą kobietą i pierwszym obywatelem państwa afrykańskiego, któremu Senat SGH przyznaje najwyższą godność akademicką, jaką jest doktorat honoris causa.

Nie może Cię tam zabraknąć!

Data: 20 listopada 2009        Godzina: 11:00           Miejsce: Aula Główna im. Oskara Langego

Więcej informacji znajdziesz na stronie SGH:

http://www.sgh.waw.pl/informacje/aktualnosci/dhc_akt?set_language=pl