śne4

Projekt Świat na Ekranie po raz pierwszy wystartował 4 marca 2014 roku i jest efektem współpracy SKN Spraw Zagranicznych z DKF Overground. W ramach cyklicznych spotkań mamy okazję obejrzeć filmy dokumentalne, które zyskały uznanie na największych międzynarodowych festiwalach kina dokumentalnego w ciągu kilku ostatnich lat.

Podczas pierwszej edycji projektu mieliśmy okazję obejrzeć takie tytuły jak:
– “Mój Afganistan. Życie w zakazanej strefie” (N. Khaja, 2012)
– “Białoruski sen” (E. Kibalchich, 2011)
– “Przeznaczone do burdelu” (Z. Briski, R. Kauffman, 2004)
– “Ambasador” (M. Brügger, 2011)

projekcja

Każdej projekcji towarzyszy dyskusja z zaproszonym ekspertem, który na co dzień zajmuje się tematyką poruszaną w danym filmie. Naszymi gośćmi byli: prof. SGH dr hab. Joanna Modrzejewska-Leśniewska (ekspert ds. Stanów Zjednoczonych, Rosji i Afganistanu), Artur Karp (pracownik Katedry Azji Południowej na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego, autor wielu publikacji dotyczących kultury indyjskiej i buddyzmu), Dzmitry Barodka (współzałożyciel i dyrektor “Białoruskiego Domu w Warszawie”, były dyrektor Centrum Praw Człowieka “Viasna”) oraz dr Błażej Popławski (członek Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego).

Jesteśmy w trakcie ustalania warunków współpracy z warszawskim kinami w celu zapewnienia najlepszych warunków podczas projekcji.

Po najświeższe informacje dotyczące projektu oraz planowanych spotkań zapraszamy na naszą stronę na Facebooku:
www.facebook.com/SwiatNaEkranie